








| Model Number | SL400WH |
|---|---|
| Weight (kg) | 10.2 kg |
| Depth (mm) | 488 mm |
| Height (mm) | 385 mm |
| Width (mm) | 286 mm |
| Power (W) | 2270 W |
| Products Included | Accessories
DoubleStack XXXL Air Fryer 2 x 4.75kg drawers 2 x Nonstick Crisper Plates 2 x Stacked Meal Racks 20 Recipes, Additional Meal Options & Cooking Charts |
| Accessories included | Accessories
DoubleStac XXXL Air Fryer 2 x 4.75kg drawers 2 x Nonstick Crisper Plates 2 x Stacked Meal Racks 20 Recipes, Additional Meal Options & Cooking Charts |
| Cooking Capacity | 9.5 L |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | White Finish |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Control knob and push button |
| Display Panel | LED |
| Outdoor | |
| Portable | |
| Temperature Range - Maximum | 240 °C |
| Power Source | Power Cord |
| Number of Functions | 6 |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 2.27 kW |
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Maximum current rating | 9.5 A |
| Length of cord | 0.8 m |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Air Fryers |
|---|---|
| Dishwasher safe parts | |
| EAN | 0622356333641 |