















| Model Number | NJ100 |
|---|---|
| Weight (kg) | 0.9 kg |
| Depth (mm) | 149 mm |
| Height (mm) | 245 mm |
| Width (mm) | 149 mm |
| Power (W) | 200 W |
| Products Included |
|
| Accessories included |
|
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Black/Grey |
| Kitchenware type | Food choppers |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 200 W |
| Outdoor | |
| Power Source | Power Cord |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 0.2 kW |
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Length of cord | 0.8 m |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Food Choppers |
|---|---|
| Dishwasher safe parts | |
| Speed Settings | 1 Settings |
| Stainless steel blades | |
| EAN | 0622356361019 |
| Food Processor Type | Food Processors |