




| Model Number | 600SPYKTI |
|---|---|
| Depth (mm) | 556 mm |
| Height (mm) | 594 mm |
| Width (mm) | 594 mm |
| Accessories included | 2 x Oven racks & 1 x grill pan (baking dish) set |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Oven Fuel Type | Electric |
| Convection bake | |
|---|---|
| Number of Functions | 10 |
| Eco bake | |
| Full grill | |
| Light | |
| Defrost | |
| Bake | |
| Half grill | |
| Fan grill |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | ● PYRO-clean mode for pyrolytic cleaning with electronic door lock ● ULTRA-Clean smooth grey cavity ● Cool touch BIO-safe quadruple glazed glass door ● PANA-view full-glass oven door and inner glass ● Dark / black tinted glass on door exterior ● Laser etched cooking modes on control panel with symbol & words ● Closed door grilling ● Knob control ● Digital thermostat ● Standard with 1 x set of telescopic runners - with 75% extraction ● 5 Cooking levels ● Removable oven door and inner door glass ● Precision thermostat control |
|---|---|
| Control type | Control knobs |
| Grill location | Integrated electric grill |
| Internal oven light | |
| Side Opening | |
| Cooling fan | |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Self clean catalytic oven liners | |
| Oven Type | Single Oven |
| Child lock | |
|---|---|
| Auto Power Off | |
| Fuse Protection |
| Origin | Italy |
|---|
| Oven Volume | 77 L |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Ovens |
|---|---|
| Multi Function | |
| Steam Ovens | |
| Combination Microwave Ovens | |
| EAN | 9341584034649 |
| Combination Steam Ovens |