







| Model Number | 342670 |
|---|---|
| Material | Oak, Oak Veneer, Engineered Timber, Tempered Fluted glass & Stainless Steel |
| Weight (kg) | 105 kg |
| Depth (mm) | 510 mm |
| Height (mm) | 890 mm |
| Width (mm) | 2200 mm |
| Finish Colour | Matte Black |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | • Materials: Oak, Oak Veneer, Engineered Timber, Tempered Fluted glass & Stainless Steel
|
|---|
| Furniture Type | Sideboard |
|---|---|
| Care Instructions | • Veneered surfaces should not be left wet, damp, or with wet staining materials on them (such as dark fruit juice/wine). • Dampen a microfiber cloth with warm water and wipe in the direction of the grain. • Thoroughly dry the surface with another clean cloth. • For stubborn grime, if water alone doesn't clean your wood veneer table, try diluting a mild soap with warm water and applying the mixture with a microfiber cloth. • Do not clean with harsh cleaners or chemicals that affect the surface finish. • Never use wax-based products, aerosol-powered cleaners, polishes, waxes, abrasive cleaners, or oily polishes. |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The top panel has black marks.
The door handles have scratches. |
| Price | 1649 |