














| Model Number | HTS60 |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.6 kg |
| Depth (mm) | 90 mm |
| Height (mm) | 64 mm |
| Width (mm) | 907 mm |
| Products Included | |
| Accessories included | |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Wall-mountable.
|
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| HDMI-CEC | |
|---|---|
| HDMI Ports (IN) | 1 |
| HDMI-eARC | |
| HDMI-ARC |
| Bluetooth | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Subwoofer Power | 0.5W |
|---|---|
| Speaker Channels | 5.1 |
| Built in Microphone |
| LPCM | |
|---|---|
| Dolby True HD | |
| Dolby Digital Plus | |
| Dolby Digital | |
| DTS X | |
| Dolby Atmos | |
| DTS Digital Surround |
| Condition | Brand New |
|---|
| Speaker Type | Soundbar |
|---|---|
| EAN | 4548736165458 |