








| Model Number | PX250 |
|---|---|
| Weight (kg) | 3.82 kg |
| Depth (mm) | 326 mm |
| Height (mm) | 381 mm |
| Width (mm) | 294 mm |
| Vacuum Type | Handheld |
| Power (W) | 450 W |
| Accessories included |
|
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Silver |
| Finish Colour Description | Dark Silver & Fuchsia Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Origin | China |
|---|
| Pet Hair |
|---|
| Length of cord | 3.66 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Handheld Vacuum Cleaners |
|---|---|
| EAN | 0622356326872 |