








| Model Number | S2001 |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.2 kg |
| Depth (mm) | 270 mm |
| Height (mm) | 1170 mm |
| Width (mm) | 140 mm |
| Vacuum Type | Handheld |
| Power (W) | 1200 W |
| Accessories included |
|
| Finish Colour | White |
| Water Tank Capacity | 0.5 L |
| Finish Colour Description | White and Poly Copper Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Chemical Free | |
|---|---|
| Steam clean | |
| Hard Floors |
| Origin | China |
|---|
| Length of cord | 5.5 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Vacuums & Floorcare |
|---|---|
| EAN | 0622356348232 |