










| Model Number | EX300 |
|---|---|
| Weight (kg) | 6.26 kg |
| Depth (mm) | 300 mm |
| Height (mm) | 1123 mm |
| Width (mm) | 300 mm |
| Vacuum Type | Upright |
| Power (W) | 1000 W |
| Accessories included |
|
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Silver |
| Water Tank Capacity | 2.1 L |
| Finish Colour Description | Dark Silver & Fuchsia Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Origin | China |
|---|
| Pet Hair |
|---|
| Length of cord | 6.7 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Upright Vacuum Cleaners |
|---|---|
| EAN | 0622356320269 |