





| Model Number | 344965 |
|---|---|
| Material | Brass, Alabaster & Fabric |
| Depth (mm) | 390 mm |
| Height (mm) | 680 mm |
| Width (mm) | 390 mm |
| Power (W) | 40 W |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | • Material: Brass, Alabaster & Fabric • Max Wattage: 40W • Number of bulbs: 1 • Bulb Type: E27 • Bulb Included: Yes • Dimmable: No • IP Rating: IP20 • Indoor use only • Ungrounded/Portable. Assembly Required |
|---|
| Material Notes | Brass, Alabaster & Fabric |
|---|
| Lighting Installation Options | Table |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The shade has a mark in the fabric. |
| Price | 338 |