





| Model Number | 342549 |
|---|---|
| Material | Metal Aluminium |
| Weight (kg) | 15 kg |
| Depth (mm) | 785 mm |
| Height (mm) | 300 mm |
| Width (mm) | 2000 mm |
| Finish Colour | Charcoal |
| Finish Colour Description | Aluminium Charcoal |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | • Frame: Powder Coated Aluminium • Sling: 100% PVC |
|---|
| Frame Material | Powder Coated Aluminium |
|---|---|
| Recliner | |
| Suitable for Outdoors | |
| Furniture Type | Lounge Chair |
| Care Instructions | • Clean with mild soap, water, and a clean lint-free soft cloth. |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Leg rest material has marks.
The back right leg has a scratch. |
| Price | 599 |