





| Model Number | 663412 |
|---|---|
| Material | Leather |
| Weight (kg) | 11 kg |
| Depth (mm) | 545 mm |
| Height (mm) | 785 mm |
| Width (mm) | 520 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | • Frame: Steel & Engineered Timber • Fabric: 100% Polyester • Filling: Foam |
|---|
| Frame Material | Steel & Engineered Timber |
|---|---|
| Furniture Type | Dining Chair |
| Care Instructions | • Use a cloth to wipe up any spills as soon as possible. • Clean using water mixed with a small drop of pH-neutral dishwashing liquid. • Allow to air dry. • Lightly dust and vacuum on a regular basis. |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Left arm rest front has a fabric tear and marks. |
| Price | 150 |