






| Model Number | 342482 |
|---|---|
| Material | Weave Rope |
| Weight (kg) | 6 kg |
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 780 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White/Grey |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | • Frame: Powder Coated Aluminium • Rope: PVC & Nylon • Sling: 100% PVC |
|---|
| Furniture Type | Dining Chair |
|---|---|
| Care Instructions | Brush off loose dirt. Hose down. To clean, prepare solution of water and mild soap or pH neutral dishwashing liquid and use a soft bristle brush. |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Mark on seat |
| Price | 179 |