



| Model Number | AF100 |
|---|---|
| Weight (kg) | 4.5 kg |
| Depth (mm) | 320 mm |
| Height (mm) | 350 mm |
| Width (mm) | 245 mm |
| Power (W) | 1550 W |
| Accessories included | Ninja Air Fryer |
| Cooking Capacity | 3.8 L |
| Finish Colour | Grey |
| Volume | 3.8Ltrs |
| Finish Colour Description | Grey Cabinet Finish with Black Accents |
| Interior finish | Ceramic Coating |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 1500 W |
| Control type | Touch controls |
| Display Panel | LED |
| Outdoor | |
| Temperature Range - Maximum | 210 °C |
| Power Source | Power Cord |
| Number of Functions | 4 |
|---|---|
| Functions |
|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 1.5 kW |
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Maximum current rating | 6.3 A |
| Display |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Air Fryer | |
|---|---|
| Primary Product Category | Air Fryers |
| Dishwasher safe parts | |
| EAN | 0622356230704 |