







| Model Number | 628418 |
|---|---|
| Material | Cast Aluminium 8mm |
| Weight (kg) | 66 kg |
| Depth (mm) | 1350 mm |
| Height (mm) | 370 mm |
| Width (mm) | 1350 mm |
| Finish Colour Description | Antiqued Bronze Hammered Texture Fully Assembled |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | • Material: Cast Aluminium 8mm • Colour: Antiqued Bronze Hammered Texture Fully Assembled |
|---|
| Care Instructions | • Wipe up spills immediately using a clean dry cloth. • Clean regularly using a soft cloth and a diluted solution of mild detergent and warm water. Dry with a soft cloth. • Do not use bleach or any detergent containing sulphuric or hydrochloric acid. • Avoid the use of steel wool or scouring pads as these may scratch and damage the metal surface. • Protect metal tabletops by using coasters and placemats to prevent marks. |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The top surface and the leg have scratches. |
| Price | 1049 |