








| Model Number | AU-FPWDHW-14Q |
|---|---|
| Material | Timber |
| Weight (kg) | 38.4 kg |
| Depth (mm) | 2050 mm |
| Height (mm) | 1025 mm |
| Width (mm) | 1520 mm |
| Finish Colour | Natural |
| Bed Base Size | Queen |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Suitable for Outdoors | |
|---|---|
| Furniture Type | Bed Frame |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Required Assembly | This product will require assembly. |
|---|
| Bedding Type | Bed Frame |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9356862000421 |
|---|