










| Model Number | AU-FPPPL1ZC-11D |
|---|---|
| Material | Metal |
| Weight (kg) | 41.8 kg |
| Depth (mm) | 2050 mm |
| Height (mm) | 285 mm |
| Width (mm) | 1520 mm |
| Finish Colour | Grey |
| Finish Colour Description | light_grey |
| Bed Base Size | Double |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Bedding Type | Bed Base |
| Frame Material | metal |
|---|---|
| Leg Material | Metal |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Required Assembly | This product will require assembly. |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9356862016811 |
|---|