







Targeted support for the feet, knees, lower back, shoulders, and head relieves pressure and enhances spinal alignment for a more restorative sleep.

Responsive foam cushions and adapts to your body while promoting airflow, improving comfort and relieving common pressure points.

Specialised materials help dissipate excess heat to maintain an ideal sleep temperature throughout the night.

Made with high-quality, certified foam free from harmful chemicals, ensuring a safe and eco-conscious sleep surface.
| Model Number | AU-MSSBO4ZC-08B |
|---|---|
| Material | Pocket Spring |
| Weight (kg) | 19.44 kg |
| Depth (mm) | 2030 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 1050 mm |
| Finish Colour | Green |
| Bedding Size | King Single |
| Finish Colour Description | White & Green |
| Mattress Feel | Medium |
| Mattress Size | King Single |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Bedding Type | Mattress |
|---|
| Care Instructions | Clean with damp cloth. Please ensure to read the care instructions that arrive with your item. |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9356862011205 |
|---|