















| Model Number | AU-USHSL5ZC-31B |
|---|---|
| Material | Wood |
| Weight (kg) | 11.6 kg |
| Depth (mm) | 730 mm |
| Height (mm) | 660 mm |
| Width (mm) | 810 mm |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Sofa Type | Accent/Armchair |
|---|---|
| Seating Capacity | 1 Person |
| Frame Material | Wood |
| Leg Material | Metal |
| Furniture Type | Armchair |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Required Assembly | This product will require assembly. |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9356862016774 |
|---|