






























| Model Number | WQE5660BA |
|---|---|
| Depth (mm) | 723 mm |
| Height (mm) | 1795 mm |
| Width (mm) | 896 mm |
| Dispenser | Water only |
| Finish Colour | Black |
| Plumbing required | No |
| Finish Colour Description | Matte black |
| Fridge Type | French Door Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Display Panel | LED |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Wine bottle rack | |
| 4 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 564 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 407 L |
| Freezer Volume | 157 L |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 406 |
| Origin | Thailand |
|---|
| Number of Doors | 4 |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Dents and scratch on top left door panel.
Scratches on front of bottom left door panel.
Dent on top right door panel.
Scratches on front of bottom right door panel.
Dents and scratches on right side panel. |
| Price | 1862 |
| A true family fridge | 564 L |
|---|---|
| French Door Fridges | |
| EAN | 9315540416886 |
| Requires Plumbing Notes | No plumbing required |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark