



| Model Number | F155CFW |
|---|---|
| Weight (kg) | 25 kg |
| Depth (mm) | 550 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 705 mm |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 142 L |
|---|---|
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 217 |
| Features |
|
|---|---|
| Frost Free | |
| Temperature Control | Electronic |
| Temperature Range - Maximum | 10 °C |
| Temperature Range - Minimum | -18 °C |
| Freezer Type | Chest freezers |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Noise when working | 42 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Freezer |
|---|---|
| Packaging dimensions | 886 x 730 x 570mm |
| Energy consumption | 217 Kwh |
| EAN | 9335024006921 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark