


| Model Number | XDR-P1DBP |
|---|---|
| Depth (mm) | 24.5 mm |
| Height (mm) | 57 mm |
| Width (mm) | 115 mm |
| Accessories included | - |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | |
|---|---|
| Remote Control Included | |
| Power Source | Batteries |
| Ethernet | |
|---|---|
| NFC | |
| Bluetooth | |
| WiFi |
| AUX In |
|---|
| Child lock |
|---|
| AM Radio | |
|---|---|
| FM Radio |
| Battery Type | Lithium ion |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Battery | Li-Ion |
|---|---|
| Primary Product Category | Radio |
| Sleep Timer | Yes |
| Radio and Alarm Clock | |
| Station Presets | 20 |
| Wireless Music Streaming | |
| Solar Power | |
| 12 Hour | |
| EAN | 4905524991925 |
| Batteries Required |