






| Model Number | TSF02DGAU |
|---|---|
| Weight (kg) | 3.18 kg |
| Depth (mm) | 206 mm |
| Height (mm) | 213 mm |
| Width (mm) | 394 mm |
| Power (W) | 1500 W |
| Finish Colour | Retro 50's Style |
| Notes | Please note: 2 x 36mm wide slots. |
| Finish Colour Description | Dolce & Gabbana 50's Style |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 1.5 kW |
| Maximum current rating | 6.25 A |
| Length of cord | 1.2 m |
| Origin | Italy |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Toasters |
|---|---|
| Slice | 4 |
| EAN | 8017709270247 |