









| Model Number | NV180 |
|---|---|
| Weight (kg) | 6.1 kg |
| Depth (mm) | 265 mm |
| Height (mm) | 1120 mm |
| Width (mm) | 285 mm |
| Vacuum Type | Upright |
| Power (W) | 600 W |
| Accessories included |
|
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Blue |
| Finish Colour Description | Light Blue Accents |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Light | |
| Pet Hair | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Origin | China |
|---|
| Length of cord | 8 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Upright Vacuum Cleaners |
|---|---|
| EAN | 0622356350815 |