















| Model Number | OO101 |
|---|---|
| Weight (kg) | 14.7 kg |
| Depth (mm) | 546 mm |
| Height (mm) | 384 mm |
| Width (mm) | 457 mm |
| Power (W) | 1760 W |
| Accessories included | 1 x Pro-Heat Pan, 1 x Pizza Stone, 1 x Pizza Peel, 1 x Roast Rack, 1 x Accessory Frame, 1 x Pellet Scoop, and 1 x All-Purpose Pellet Blend (Sample). |
| Finish Colour | Red |
| Finish Colour Description | Arabian Spice. |
| BBQ Type | Electric BBQ |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 1760 W |
| Outdoor | |
| Temperature Range - Maximum | 370 °C |
| Temperature Range - Minimum | 25 °C |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.4 m |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Barbeque Categories | Electric |
|---|---|
| Built In | |
| EAN | 0622356281942 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark