












| Model Number | BC100CR |
|---|---|
| Weight (kg) | 0.81 kg |
| Depth (mm) | 70 mm |
| Height (mm) | 260 mm |
| Width (mm) | 70 mm |
| Accessories included | Rechargeable motor base |
| Finish Colour | Cranberry |
| Power (V) | 5 |
| Finish Colour Description | Cranberry Base Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 0.47 L |
|---|
| Features |
|
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Blender |
|---|---|
| Dishwasher safe parts | |
| Speed Settings | 1 Settings |
| Blender Type | Personal Blender |
| EAN | 0622356278089 |