












| Model Number | 50000494 |
|---|---|
| Weight (kg) | 20 kg |
| Depth (mm) | 1470 mm |
| Height (mm) | 1120 mm |
| Width (mm) | 920 mm |
| Vacuum Type | Upright |
| Accessories included | Filter, Main broom, Side broom. |
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Grey |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Can be used in a commercial setting. |
| Features |
|
|---|
| Type of connection | No electrical connection required |
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Wet & Dry | |
| Hard Floors |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Filtration | Built-in filter |
|---|---|
| Bin Capacity | 38 L |
| Primary Product Category | Vacuum |
| EAN | 5715492191987 |
| Kmart Item |