







| Model Number | 32LR650BPSA |
|---|---|
| Weight (kg) | 4.54 kg |
| Depth (mm) | 60 mm |
| Height (mm) | 431 mm |
| Width (mm) | 728 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Year | 2025 |
| Energy Consumption(kWh/annum) | 112 |
|---|---|
| TV Energy Star Rating | 5.5 |
| HDMI-CEC | |
|---|---|
| Composite In | |
| USB Ports | 1 |
| AUX In | |
| HDMI Ports (IN) | 2 |
| Component In | |
| Digital Optical Audio In | |
| RF Connection In | |
| HDMI Version | 2.1 |
| HDMI-eARC | |
| HDMI-ARC |
| Screen Size | 32 in |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Recommended Viewing Distance (cm) | 95 cm |
| 3D TV | |
| HD Type | HD |
| Screen Technology | LED |
| Curved | |
| Wide Colour Gamut | |
| ALLM | |
| VRR |
| Ethernet | |
|---|---|
| Bluetooth | |
| WiFi |
| Digital Optical Audio Out | |
|---|---|
| Headphone Out |
| Motion Control | |
|---|---|
| FreeView+ Compatibility | |
| Voice Control | |
| Apps | |
| Streaming Services | |
| Netflix Compatibility | |
| Stan Compatibility | |
| Operating System | WEBOS 23 |
| Processor | a5 AI Processor Gen6 |
| Android App |
| Airplay | |
|---|---|
| AirPlay2 | |
| Bixby | |
| Amazon Alexa Compatible | |
| Google Assistant | Compatible |
| Chromecast | |
| SmartThings |
| Origin | Indonesia |
|---|
| Dolby Vision | |
|---|---|
| High Dynamic Range (HDR) | |
| HDR10+ |
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | TVs |
|---|---|
| Installation Screen Size | 37 and under |
| EAN | 8806096565988 |