








| Model Number | OV80SLKM3SS |
|---|---|
| Depth (mm) | 550 mm |
| Height (mm) | 599 mm |
| Width (mm) | 799 mm |
| Power (W) | 3650 W |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Oven Fuel Type | Electric |
| Finish Colour Description | Stainless Steel with Satin finish |
| Features |
|
|---|---|
| Programmable timer | |
| Control type | Control knob and push button |
| Grill location | Integrated electric grill |
| Internal oven light | |
| Temperature Range - Maximum | 300 °C |
| Temperature Range - Minimum | 30 °C |
| Cooling fan | |
| Oven Type | Single Oven |
| Easy clean cooking surface |
| Number of Functions | 8 |
|---|---|
| Bottom heating | |
| Top and bottom heating | |
| Pizza | |
| Fan grill | |
| Intensive heat | |
| Top heating |
| Origin | Italy |
|---|
| Oven Volume | 97 L |
|---|
| Triple glazed door | |
|---|---|
| Cool touch door |
| Connected load | 3.65 kW |
|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Outer panels have scratches.
The turn spit and telescopic runners are not supplied. |
| Price | 1791 |
| EAN | 8051202284349 |
|---|