



















| Model Number | HRBM419SW |
|---|---|
| Weight (kg) | 74 kg |
| Depth (mm) | 694 mm |
| Height (mm) | 1720 mm |
| Width (mm) | 704 mm |
| Accessories included |
|
| Dispenser | Water only |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Ventilation Clearance (Rear) | 100 mm |
| Ventilation Clearance (Side) | 50 mm |
| Ventilation Clearance (Top) | 50 mm |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Temperature Range - Maximum | 43 °C |
| Temperature Range - Minimum | 10 °C |
| Number of shelves | 4 |
| Twist ice maker | |
| Door open alarm |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 11 Year Warranty on Compressor (Parts Only) |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Door reversing kit required | Yes |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Reversible door | Yes |
| Total Volume | 415 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 300 L |
| Freezer Volume | 115 L |
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 277 |
| Display |
|---|
| WiFi |
|---|
| Length of cord | 2 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9337640035545 |
|---|