






| Model Number | MYX110-55B |
|---|---|
| Depth (mm) | 440 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 590 mm |
| Accessories included | None |
| Bowl Size | 550 x 400 x 200 |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Notes | This is a "Bare" sink and does not come with any accessories |
| Taphole | |
| Sink Type | Undermount |
| Manufacturer Warranty | 50 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Terms & Conditions apply |
| Cut Out Length | 550 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 400 mm |
| Flush Mount | |
|---|---|
| Undermount |
| Condition | Brand New |
|---|
| Sink Pack | |
|---|---|
| Top Mount | |
| EAN | 9336082018598 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark