








| Model Number | MYX210-55B |
|---|---|
| Depth (mm) | 562 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 412 mm |
| Length (mm) | 562 mm |
| Accessories included | None |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Notes | This is a "Bare" sink and does not come with any accessories |
| Taphole | |
| Sink Type | Top mount or Flush mount |
| Manufacturer Warranty | 50 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Terms & Conditions apply |
| Cut Out Length | 556 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 406 mm |
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Ex-display. |
| Missing Parts | 0. |
| Price | 653 |
| Sink Pack | |
|---|---|
| Top Mount | |
| EAN | 9336082018642 |