
















| Model Number | BFG621MBLHD |
|---|---|
| Material | Fragranite |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 1160 mm |
| Bowl Size | 27L x 2 |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Left Hand Drainer |
| Finish Colour | Black |
| Taphole | |
| Sink Type | Topmount |
| Taphole Size | 35 mm |
| Number of tapholes | 2 |
| Cut Out Depth (mm) | 484 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 1144 mm |
| Topmount |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The sink edges and the right side bowl have scratches. |
| Missing Parts | Install guide. |
| Price | 1106 |
| Primary Product Category | Sinks |
|---|---|
| Top Mount | |
| EAN | 9336082103591 |