
















| Model Number | EFC71622GG |
|---|---|
| Weight (kg) | 6.4 kg |
| Weight (g) | 6400 g |
| Power (W) | 2000 W |
| Accessories included | Main floor nozzle, Turbo nozzle, 3-in-1 tool |
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Grey |
| Finish Colour Description | Urban Grey |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | The 6-step filtration system captures up to 99.99% of microdust particles greater than 1 micrometre for a clean home environment. |
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Wet & Dry | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The front has a scratch.
The left side panel has a scratch.
The bottom panel has scratches. |
| Price | 262 |
| EAN | 7332543775231 |
|---|---|
| Kmart Item |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark