












| Rangehood Type | Canopy |
|---|---|
| Model Number | ERC925DSD |
| Depth (mm) | 460 mm |
| Height (mm) | 1260 mm |
| Width (mm) | 898 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Finish Colour Description | Dark Stainless Steel |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Max Air Capacity | 790 mÂł/h |
|---|---|
| Number of fan speeds | 3 |
| Ducting size | 150 |
| Can be recirculated |
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Touch controls |
| Light type | LED |
| Motor Type | Centrifugal |
| Automatic power off |
|---|
| Filter material | Stainless steel |
|---|---|
| Number of filters | 3 |
| Dishwasher safe filters |
| Noise when in operation - low to high | 50 - 72 |
|---|---|
| Noise when working | 72 dB |
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Carton damage. |
| Price | 742 |
| Primary Product Category | Rangehood |
|---|---|
| EAN | 9316561032826 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark