














| Model Number | BTA440BSS |
|---|---|
| Weight (kg) | 1.25 kg |
| Depth (mm) | 174 mm |
| Height (mm) | 192 mm |
| Width (mm) | 402 mm |
| Power (W) | 1850 W |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Finish Colour Description | Brushed stainless steel |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Dent and scratches on the front
Dent and scratches on the back of the item |
| Missing Parts | . |
| Price | 99 |
| Primary Product Category | Toaster |
|---|---|
| Slice | Long Slot |
| Toaster Kettle Bundle | |
| EAN | 9312432025638 |
| Kmart Item |