













| Dryer Type | Heat Pump |
|---|---|
| Model Number | WGG24409AUWQG24201AU |
| Washing capacity | 9 kg |
| Drying capacity | 9 kg |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Wall Mountable | |
| Finish Colour | White |
| Stackable | |
| Measurement note | We recommend allowing an extra 150mm in depth for hoses and connections. Dimensions may not include door or control panel. |
| Stacking kit included |
| Dryer Controls | Dial |
|---|---|
| Water Inlets | Cold Only |
| Features |
|
| Control type | Command wheel |
| LED Display | |
| Reload | |
| Time delay |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 10 Year Warranty on Washing Machine Motor (Parts Only). |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Energy Star Rating Wash | 5 |
|---|---|
| Energy Star Rating Dry | 7 |
| Delay Start | |
|---|---|
| Time Remaining Display | |
| Automatic dosing |
| Litres Used Per Wash | 78 L |
|---|---|
| Water Star Rating | |
| WELS Product Registration Number | C02278 |
| Condition | Brand New |
|---|
| Water efficient | 4.5 |
|---|---|
| Water consumption | 78 L |
| Washing Machine Type | Front load |
| EAN | 4415556668530 |