




| Model Number | 60489 |
|---|---|
| Material | Stainless Steel/ Silicone |
| Depth (mm) | 41 mm |
| Height (mm) | 18 mm |
| Width (mm) | 21 mm |
| Accessories included | |
| Finish Colour | Black |
| Notes | The block is only suitable for these knives of the ZWILLING ALL STAR series. |
| Finish Colour Description | Black, Steel, Dark Wood |
| Kitchenware type | Kitchen knives |
| Knife Type | Knife Block Set |
| Features |
|
|---|
| Origin | Germany |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 4009839655906 |
|---|