




| Model Number | M1001AU |
|---|---|
| Depth (mm) | 270 mm |
| Height (mm) | 340 mm |
| Width (mm) | 180 mm |
| Finish Colour | Chrome |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 5 Year warranty on tank |
| Features | The new Zip Micro is our smallest system, designed to fit under almost any bench, but still delivers perfectly boiling water at your fingertips. Zip Micro is perfect for small workplaces with up to 10 people. |
|---|---|
| Gooseneck |
| Condition | Brand New |
|---|
| Sparkling | |
|---|---|
| Filtered Tap Type | Boiling Only |
| EAN | 9319731138113 |