

| Model Number | CT1002-1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 475 mm |
| Height (mm) | 335 mm |
| Width (mm) | 280 mm |
| Finish Colour | Chrome |
| Tapware Style | Gooseneck Spout |
| Finish Colour Description | Chrome |
| Minimum Pressure | 150 kPa |
| Maximum Pressure | 700 kPa |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Gooseneck |
| Chilled Filtered | |
|---|---|
| Ambient Filtered |
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Tap |
|---|---|
| EAN | 9319731136454 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark