








| Model Number | AU-FBOBH2ZC-35B |
|---|---|
| Weight (kg) | 17.41 kg |
| Depth (mm) | 2032 mm |
| Height (mm) | 201 mm |
| Width (mm) | 1050 mm |
| Image Disclaimer | Images are for illustrative purposes only and may not reflect your selected size. |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Brown Bamboo / Black Metal Frame |
| Bed Base Size | King Single |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Features | |
|---|---|
| Bedding Type | Bed Frame |
| Origin | China |
|---|
| Frame Material | Headboard: 100% Metal Frame + 100% Bamboo |
|---|---|
| Leg Material | Metal |
| Furniture Type | Bed Frame |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Condition | Brand New |
|---|
| Adjustable Bed Base | No |
|---|---|
| EAN | 9356862005709 |