















| Model Number | AU-CSPB-Q |
|---|---|
| Material | Metal & Plastic |
| Weight (kg) | 51.26 kg |
| Depth (mm) | 2045 mm |
| Height (mm) | 356 mm |
| Width (mm) | 1524 mm |
| Finish Colour | Dark Grey |
| Bed Base Size | Queen |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Frame Material | 100% Metal |
|---|---|
| Leg Material | 100% Plastics |
| Suitable for Outdoors | |
| Furniture Type | Bed Frame |
| Care Instructions | Clean gently with warm soapy water and a clean damp cloth. |
| Fabric Colour | Dark Grey |
| Bedding Type | Bed Frame |
|---|
| Fabric Composition | 100% Polyester Fabic + 100% Foam + 100% Non-Woven Fabric + 100% Wood Composite Board + 100% MDF |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Adjustable Bed Base | No |
|---|---|
| EAN | 9356862005129 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark