














| Model Number | ICBSPO30CMBTH |
|---|---|
| Weight (kg) | 36 kg |
| Depth (mm) | 568 mm |
| Height (mm) | 454 mm |
| Width (mm) | 759 mm |
| Finish Colour | Black |
| Oven Fuel Type | Electric |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Internal oven light | |
| Oven Type | Single Oven |
| Number of Functions | 10 |
|---|---|
| Gourmet guide | |
| Broil | |
| Defrost | |
| Keep warm | |
| Auto mode | |
| Bake | |
| Roast | |
| Reheat | |
| Microwave | |
| Convection |
| Oven Volume | 46 L |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Needs to be hardwired.
Handle has scratches.
Top of the top panel has a dent. |
| Missing Parts | User manual.
4 installation screws.
1 back balance leg. |
| Price | 3975 |
| Primary Product Category | Ovens |
|---|---|
| Steam Ovens | |
| Combination Microwave Ovens | |
| EAN | ICBSPO30CM/B/TH |
| Combination Steam Ovens | |
| Cannot Be Sold In Victoria | |
| Cannot Be Sold In NT |