











| Model Number | PKAUS-1250A850 |
|---|---|
| Depth (mm) | 245 mm |
| Height (mm) | 600 mm |
| Width (mm) | 415 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | White Cabinet |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Winix Australia 2 year replacement warranty / 6 months non-domestic |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | Winix Zero+ Pro 5 Stage Air Purifier AUS-1250AZPU: Winix Compact 4 Stage Air Purifier AUS-0850AAPU: Dimensions: H: 371 x W:241 x D: 241mm |
|---|---|
| Timer | |
| Wheels | |
| Clean filter indicator |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 0.5 kW |
| Length of cord | 2 m |
| Child lock |
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| No. of fan speeds | 4 |
| Indoor Sound Level | 49.5 |
|---|
| Origin | South Lorea |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Air Purifier |
|---|---|
| EAN | 8809490581981 |
| Suitable for car use |