



















| Model Number | WTM4302WD-R |
|---|---|
| Weight (kg) | 82 kg |
| Depth (mm) | 723 mm |
| Height (mm) | 1725 mm |
| Width (mm) | 699 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | White |
| Plumbing required | No |
| Fridge Type | Top Mount Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Manual |
| 4 Door Fridges | |
| Door open alarm |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 431 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 329 L |
| Freezer Volume | 102 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 325 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | Thailand |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The bottom door has a dent.
The back panel has dents. |
| Price | 645 |
| Energy consumption | 325 Kwh |
|---|---|
| French Door Fridges | |
| EAN | 9315540422702 |