


| Model Number | FP-TM-WS-MWW-AU |
|---|---|
| Weight (kg) | 34.2 kg |
| Depth (mm) | 1450 mm |
| Height (mm) | 90 mm |
| Width (mm) | 670 mm |
| Accessories included | Manual |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|
| Features | ● LED Screen ● Calorie Counter ● Streamline design ● Worlds thinnest, lightest platform ● Aluminium alloy frame, no welding ● Super shock absorption system ● Intelligent hydraulic handrail ● Speed Range from 0.8-8 KM/H ● Max User Weight 100kg |
|---|
| Assembly required |
|---|
| Fitness Equipment Type | Treadmill |
|---|---|
| Heart Rate Monitor | |
| Foldaway Design |
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Exercise & Fitness |
|---|---|
| EAN | 9341061013624 |