



















| Rangehood Type | Undermount |
|---|---|
| Model Number | 6401100000 |
| Weight (kg) | 27 kg |
| Depth (mm) | 320 mm |
| Height (mm) | 572 mm |
| Width (mm) | 860 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer Warranty | 5 years |
|---|---|
| Warranty Note | 10 Years manufacturer warranty valid on purchases from the 1st of November 2021 |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Max Air Capacity | 1230 m³/h |
|---|---|
| Number of fan speeds | 4 |
| Ducting size | 200 |
| Can be recirculated | |
| Ducting location | Top |
| Lowest Operating Noise | 56 dB |
|---|---|
| Highest Operating Noise | 71 dB |
| Control type | Push buttons |
|---|---|
| Light type | LED |
| Motor Type | Twin |
| Boost function | |
| Clean filter indicator |
| Number of filters | 2 |
|---|
| Length of cord | 1.5 m |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | The front right corner has a dent.
Both side panels have scratches. |
| Price | 2154 |
| EAN | 7630029446799 |
|---|