






















| Model Number | 5109800011 |
|---|---|
| Depth (mm) | 615 mm |
| Height (mm) | 2050 mm |
| Width (mm) | 894 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Plumbing required | No |
| Finish Colour Description | ** External Door Panels Not Included. Please speak to your cabinetmaker to build a door panel that matches your kitchen finish. ** |
| Fridge Type | Upright Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Manufacturer Warranty | 5 years |
|---|---|
| Warranty Note | 10 Years manufacturer warranty valid on purchases from the 1st of November 2021 |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Fridge Volume | 626 L |
|---|
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 304 |
| Default Door Hinge | Left |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Length of cord | 2 m |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Ex display.
The left side edge of the door has marks. |
| Price | 8925 |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| French Door Fridges | |
| EAN | 7630029451571 |