Vintec 41 Bottle Single Zone Wine Fridge VWS820SCB-X
DentScratch
5.0(1) from 1 review
Cosmetic Imperfection
Choose your model
This product only available for customers in  ACT, NSW.
Model
VWS820SCB-X
Condition Description
Ex-display. The top panel and the both side panels have scratches.
Missing parts
0.
Brand
Standard Warranty
2 Years
Up to 12 months interest free with Zip Money
Brisbane QLD 4000
That went fast!
Freestanding or Integrated Installation
Premium Scandinavian Design
UV-Protected Glass Door
Stable Storage with Minimal Vibration
Specifications & Manuals
Key Specifications
Model Number
VWS820SCB-X
Depth (mm)
564 mm
Height (mm)
820 mm
Width (mm)
595 mm
Warranty
Manufacturer Warranty
2 Years
Features
  • Quiet Inverter Compressor: Minimises noise and vibration.
Temperature Range - Maximum
18 °C
Temperature Range - Minimum
6 °C