














| Model Number | VWM306PBA-R |
|---|---|
| Weight (kg) | 110 kg |
| Depth (mm) | 768 mm |
| Height (mm) | 1940 mm |
| Width (mm) | 705 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Parts & Labour |
| Features |
|
|---|---|
| Display Panel | LED |
| Light type | LED |
| Outdoor |
| Default Door Hinge | Right |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Ex display.
The door lower left corner has paint scratches.
Small scratch in frame above control panel.
The door seal has very minor scuff marks.
The left side panel has a dent and scratches.
The right side panel has scratches.
The back panel has small dents.
All these dents and scratches are very minor.
Front wind down legs have been replaced by a larger grey type. |
| Missing Parts | 2 x Keys.
Anti-tilt bracket.
Allen key.
Deodorising hole plug in cylinder vent.
User manual.
Original black front legs. |
| Price | 3600 |
| EAN | 9316561069952 |
|---|
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark