










| Model Number | KC6018 |
|---|---|
| Fuel Type | Electric |
| Weight (kg) | 3.36 kg |
| Depth (mm) | 506 mm |
| Height (mm) | 152 mm |
| Width (mm) | 306 mm |
| Power (W) | 2200 W |
| Accessories included | 1 x Lid and Powercord. |
| Finish Colour | Black |
| Volume | 7 Ltrs |
| Finish Colour Description | Black Finish |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 7 L |
|---|
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 2200 W |
| Control type | Control knobs |
| Outdoor | |
| Portable | |
| Temperature Range - Maximum | 230 °C |
| Timer | |
| Variable Temperature | |
| Power Source | Power Cord |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 2.2 kW |
| Maximum current rating | 9.1 A |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Electric Woks & Pans |
|---|---|
| EAN | 3045380028128 |
| Kmart Item |